Zavolajte nám

Kúpele Mariánske Lázně

Mariánské Lázně sa taktiež nazývajú architektonická perla kúpeľníctva . Často sa o nich hovorí, že to je mesto v parku a park v meste. Patria medzi mladšie kúpele , boli založené zhruba pred 200 rokmi. Mariánské Lázně sú druhými najväčšími českými kúpeľmi , s veľkým bohatstvom minerálnych prameňov. Priamo v areáli ich vyviera 40 a v najbližšom okolí takmer 100. Okrem vzácnych liečivých prameňov ponúkajú kúpele Mariánské Lázně aj veľa historických budov.

Pobyty

História

V r. 1805 postavil pri Křížovom prameni, na mieste pôvodnej drevenej chalupy, prvý murovaný dom pre kúpeľných hostí, nazvaný Zlatá guľa. Na tomto mieste čoskoro vzniká osada nazvaná Mariánské Lázně podľa obrázku Panny Marie, zaveseného pri Křížovom pramene. Začiatok  19. storočia znamená obrovský rozmach tohto nového miesta.  Architekt Jiří Fischer a staviteľ Anton Turner z nehostinného, bažinatého  údolia vytvorili medzi rokmi 1817 - 1823 pôvabné parkové mesto s klasicistickými a empírovými domami, altánkami, pavilónmi a kolonádami.

Poloha a klíma

Kúpele Mariánské Lázně ležia v malebnom údolí uprostred krásnej prírody. Nachádzajú sa v západnej časti Českej republiky, približne 150 km západne od Prahy. Tieto kúpele s bohatou historickou a kultúrnou tradíciou sú ideálne svojou geografickou polohou a klimatickými podmienkami, ležia v krásnom prostredí chránenej oblasti Slavkovského lesa, v širokom údolí s rozsiahlymi lesoparkami.

Turistické zaujímavosti

V kúpeľnom meste  Mariánske Lázne môžete navštíviť Park Boheminium  s miniaturami významných stavieb Českej republiky. Nájdete tu napríklad model zámku Červená Lhota, horu Říp a ďalších viac ako 30 modelov. V  kúpeľoch Mariánske Lázne sa nachádzajú tri  mikroklimatické soľné jaskyne, ktoré sa oplatí vidieť.

Okolie

V okolí kúpeľov Mariánske Lázne sa nachádza niekoľko náučných chodníkov. Na nich sú pripravené zaujímavé informačné tabule, ktoré Vám predstavia faunu, flóru, miestne historické, prírodovedné i spoločenské zaujímavosti a pod.

Zavolajte nám