Zavolajte nám

Kúpele Hajdúszoboszló

Hajdúszoboszló

Hodnotenia 25x

Recenzie a tipy

Kúpeľné mesto Hajdúszoboszló vďaka svojej liečivej vode dostalo prívlastok „Mekka reumatikov". Toto miesto je vhodné na liečbu hneď niekoľkých skupín ochorení. Okrem liečebných procedúr sa tu nachádza aj piesočnatá pláž upravená na prímorské pobrežie a bazén s umelým vlnobitím a pirátskou loďou.

Hotely

Pobyty

História

Kúpele Hajdúszoboszló ako mesto počas svojej existencie utrpelo mnoho rán. Vpády Turkov a Tatárov ale aj čierny mor vyčerpali a unavili obyvateľov. Veľký obrat k lepšiemu nastal až v roku 1926, keď  objavili  z hlbín vyvierajúcu termálnu vodu.

 

Poloha a klíma

Kúpeľné mesto Hajdúszoboszló leží v oblasti Dél-Hajdúság. Táto oblasť je v nadmorskej výške 88 až 100 m. Podnebie tejto oblasti je mierne teplé a suché. Hajdúszoboszló patrí medzi najslnečnejšie časti Maďarska, je tu celkovo 2000 slnečných hodín ročne.

  

Turistické zaujímavosti

Krytá plaváreň čaká na milovníkov vodného športu pričom na parkovisku pred kúpaliskom je možné hrať aj street ball. Pre milovníkov tenisu sú k dispozícii tenisové kurty.

Okolie

Kúpele Hajdúszoboszló ležia v národnom parku Hajdúság. Počas výletov nie je možné nenavštíviť mesto Debrecén - každý rok 20. augusta sa tu poriada karneval kvetov, čo obdivujú státisíce návštevníkov alebo mesto Tokaj, kde je možné ochutnať výborné lahodné vína tohto kraja.

Zavolajte nám